Tábori mise a „Kalapos” kútnál

Tábori mise a „Kalapos” kútnál

| Benkő Sándor

Szentmisét tartottak a sitkei „Kurcon majorban” álló, szépen felújított „Kalapos Kútnál”. Az 1915-ben, a közeli hadifogolytábor vízellátására épített kút az utóbbi 10 évben Burka Zoltán helytörténeti kutató kezdeményezésére társadalmi civil segítséggel újították fel, a kutat, és tisztították meg a környéket. Egy ideje a 83. Területvédelmi Zászlóalj önkéntesei tartják karban a kutat, és a környékét. Vasárnap délután Woditsch Péter újmisés tábori lelkész celebrálta a szabadtéri szentmisét.. A szentmise kezdetén Fülöp András főhadnagy köszöntötte a nagyszámú érdeklődőket, és egy magyarszombatfai kerámia áldozó kelyhez adományozott az újmisés tábori lelkésznek. Végül a lelkész megáldotta a „mozgó konyhát”, amiben rotyogott egy gulyás. BS