Budapest Bár koncert a Folklórnapokon

Volt, aki azért jött el, mert hallotta már őket. Volt, aki azért, mert már hallott róluk. Volt, akinek új volt. Az biztos, hogy aki ott volt – és nagyon sokan voltak – egyformán élvezték az estét. A Budapest Bár hozta a formáját. A zenei stílusok világában szédítő kalandtúrán vettünk részt. Nagyszerű szereplőket hallhattunk: a zenekar … Olvass tovább

Koncert a templomban

A XXXI. Hetyei Nemzetközi Művészeti Napok péntek esti koncertjén jártunk. Az Egyházashetyei Katolikus Templomban Molnár Johanna fagottművész, Kiss Márton zongoraművész és Zolnai Fanni fuvolaművész adtak koncertet. Gyönyörű templombelső, nagyszerű zenei élmény és óriási közönségsiker – ha röviden akarnánk összefoglalni az estét. A mindhárman Egyházashetyéhez kötődő művészek a vastapsot sziporkázó ráadással köszönték meg. A Müvészeti Napok … Olvass tovább

Puskások és korongok

Junius 29.-én rendezték meg a Kemenesmagasi Stüszi Lőtéren az Öhm László emlékversenyt. A megmérettetésen 75 korongra lőhettek a versenyzők skeet, trap és toronykakas versenyszámokban. A Junior, Senior,és Veterán kategóriák mellett említésre méltó volt a női kategóriában indulók száma is! Természetesen csapatversenyt is hirdettek. A lövészek dolgát nehezítette a szembe tűző napsütés no meg a 35 … Olvass tovább

Nyári Zenekompót-bontás a Nádasdy-várban – Bluesnap

Találó nevet adott Molnár Andrea kulturális mediátor, a Nádasdy-vár programigazgatója a június utolsó hetében, a vár udvarain megrendezett egyhetes zenei programsorozatnak: Zenekompót zenei fesztivál, utalva a hatnapos rendezvényre hívott, igencsak eltérő stílusú zenéket produkáló előadókra. Hétfőn a 40 éves Makám együttes adott etno-folk koncertet Bognár Szilviával kiegészülve a kisszínpadon, kedden a legendás Kaláka együttes megzenésített … Olvass tovább

Kitekintés: a jáki templom

Nem kell messze mennünk, hogy megcsodálhassuk, bizony megér egy kirándulást! A felújítás után teljes szépségében láthatjuk megyénk ikonikus épületét, mondhatom, lenyügöző! A jáki templom az egykori bencés apátság bazilikája. A román stílusú építészet viszonylag épségben fennmaradt hazai emléke. 1256-ban szentelték fel Szent György tiszteletére. Előző nagyobb átépítésére 1896 és 1904 között történt Schulek Frigyes tervei … Olvass tovább