TV- közvetítés a templomból
A Duna televízió élő közvetítést adott a sárvári Szent László templom 11 órakor kezdődő szentmiséjéről. A mise végén a gyerekek kedves kis műsorral köszöntötték az édesanyákat. Fotó:bs
A Duna televízió élő közvetítést adott a sárvári Szent László templom 11 órakor kezdődő szentmiséjéről. A mise végén a gyerekek kedves kis műsorral köszöntötték az édesanyákat. Fotó:bs
Végre megjött a napsütés: ez a Tánc Világnapján nem is lehetett másként… Fotók: @Gábor Kereszty
2016. április 19. – Az előzmények: Dudás Lajos Németországban élő magyar jazzklarinétos zenésztársával koncertet ad a sárvári Nádasdy-vár dísztermében, a Markó Péter által szervezett Valami jazz sorozatban, melyről jómagam beszámolót írtam, és melyet dr. Kereszty Gábor fotói dobtak fel, és a sarvarikum.hu portálon jelent meg. Nos, a sors ismét összehozott majd’ mindnyájunkat egy könyvbemutató alkalmával: … Olvass tovább
A Jazzformers zenészei valamivel több, mint egy éve adtak nagy sikerű koncertet Sárváron, akkor is a ZeneHázában. Most ismét hallhattuk Őket, újra felidézve a siker titkát! Ha már az elején előkerül egy örökzöld Seres Rezső feldolgozás, akkor már csak néhány amerikai klasszikus és néhány szenzációsan jó saját dal kell hozzá. Az “Én szerelmem” első hallásra … Olvass tovább
A „Nőszemközt Pirivel” című beszélgetős sorozat idei első vendége Kovács Józsefné volt, akit Pávás Ilonka néven ismer Sárvár közössége. A Nádasdy-vár könyvtárának tereit megtöltötték, akik kíváncsiak voltak a Röpülj páva című televíziós sorozat 80. évében járó sárvári Ilonka nénijére. Fotó: Benkőné Szabó Katalin
Öt-hat éve foglalkozunk komolyabban gombákkal. Talán nem is kell leírni, hogy ennyi évnyi rendszeres erdőjárás során sajnos nem egyszer megtörtént már, hogy egy-egy kutatási területünk tarvágott pusztává „változott”. Végfelhasználás…, embervilág. Ilyen ez, mindig nehéz kezdeni ezzel valamit. Én legtöbbször csak állok ilyenkor a megsemmisített élőhely közepén és bámulok befelé. Abba az irányba, ahonnan a sajgást … Olvass tovább
Advent negyedik hétvégéjén, a programsorozat zárásaként a Csík Zenekart láthattuk-hallhattuk a Posta téren. A hideg szél sem tudott otthon tartani sokadmagammal: ismét bebizonyosodott, hogy a zenekar népszerűsége nem véletlen! Fotók: @Gábor Kereszty
Advent 4. gyertyája is kigyúlt a koszorún a Posta téren. Az Apolló színház betlehemi előadását a Csík zenekar adventi koncertje követte. Fotó: BS